default image

Seninle yollarımız kesiştiği için çok mutluyum

Öncelikle Hilal'cim seninle yollarımız kesiştiği için çok mutluyum. İyikilerimden birisin canım benim bana bu yolda desteklerin için çok teşekkür ediyorum.

Nesrin Y. (55) 27 Aralık 2019

default image

Sana geldiğimde yaklaşık 1 kilo vermek istiyor ama hiçbir şekilde bunu yapacak gücü bulamıyordum

Hilalcim merhaba,

Geçtiğimiz 6 aylık süreçteki desteğin için öncelikle teşekkür ederim. Sana geldiğimde yaklaşık 1 kilo vermek istiyor ama hiçbir şekilde bunu yapacak gücü bulamıyordum. 2018'de ki ekonomik durum iş stresi ile daha çok yiyordum ve rahatlamak için daha fazla alkol tüketiyordum. Bu süreçte dizimdeki rahatsızlık sebebiyle hareketsizlikte hem ruhumu hem vücudumu şişiriyordu.
Lise arkadaşımın şirketinde verdiğin seminerde anlattıkların benim ihtiyaçlarıma hitap etti ve sonra seninle tanıştım. Tarzın benim alışkanlıklarımdan farklı olduğu için endişeliydim. Tam anlamıyla ezber bozmam, kendimi resetlemem gerekiyordu. Sadece meyve ile kahvaltı yapıp doymak, sabah ilk iş yağ çevirmek daha önce başkasından duysam burun kıvıracağım şeylerdi. Spiritüel tarafı ise tamamen yeni bir yolculuktu. Orası ofis diliyle "gelişime açık" alandı benim için. Sayende orada da potansiyelim olduğunu gördüm. Gidecek daha çok yolum var. Sadece kilo olarak değil ilişkilerimin yükünüde sayende hafifletmeye başladım. Sevgilim, oğlum, iş yerindeki ilişkiler... daha kolay yönetiyorum. Bu 6 ayda 8 yıldır kullandığım arabamı yeniledim, ilk defa 0 arabam oldu 🙂 eski kıyafetlerle, objelerle vedalaştım. Dostça ayrıldık 🙂 İşim değişmedi ama ona yaklaşımım değişiyor. Orada da birşeyler olacak inşallah.
Fiziksel olarak ço kdaha iyi hissediyorum. Yaklaşık 13 kilo daha hafifim artık. Dizimden başlayan selülitlerim artık kalçada var sadece. Onlarda yok olsunlar istiyorum 🙂 Nabzım hemen düşmeye başladı. Alerjilerim çok azaldı, baharda çiçekleri kokladım, sinüzit olmadım. Şimdi plajda güneşleniyorum ve kaşınmıyorum.
Finansal analiz gibi oluyor ama... Sürece baktığımda özellikle başlarda senden online destek almak kıymetliydi. Grup olmak iyiydi, başkalarıyla aynı zorlukları paylaştık. Kendi beslenmeme bu kadar odaklandığım bir dönem olmadı. Kolay gelmedi bana biliyorsun. Ama galiba artık oturdu. Sağlıklı beslenme için oradan ekmek, buradan ceviz, şuradan sirke almak hoşuma gidiyor. Artık bir dolu kendime ve çevreme yarayan bilgi ve alışkanlığım var. Senide dönem dönem zorladım kendim zorlandığım zamanlar. Ama bırakmadım, kaçmadım. Senin sorgulamadan teslimiyet istemem bir çok yerde işi kolaylaştırıyor ama benim ilerlemek için kanıta veya bilgi desteğine daha çok ihtiyacım oluyor. Mesela sen onlarda daha fazla versen benim kendimi ikna etmem daha kolay olabilirdi. Haftalık görüşmeler benim için kritikti bırakmamaya çalıştım. Seninle görüşmek ruhuma iyi geliyordu, bir nevi şarj ediyordu. Herşey için sana tekrar kalben teşekkürler 🙂

Mehtap Y.

Mehtap Y. 5 Ağustos 2019

default image

Sadece Bedensel Değil, Ruhsal Olarak da Destek

Yazdan beri mantar sorunuyla uğraşıyordum. 3-4 kere doktora gittim. Fitil, antibiyotik, ilaçla düzelip çok geçmeden yeniden oluşuyordu. Bu sürece başlamadan önce ilaçları yeni bitirmiştim. Kandida testinde bayağı yoğun çıkmıştı. Sabah içtiğimiz sirkeli su çok işe yaradı bence. Beslenmemizin iyileşmesi de etkili oldu. Son 1 aydır hiçbir şikayetim yok. Şair demiş ya keşke yalnız bunun için sevseydim seni 🙂

21 günlük program sonunda 2.600 kg verdim. Düzenli, sağlıklı kahvaltı yaptım. Meyve hiç yemezdim önceden. Meyve, salata yeme alışkanlığı edindim. Sadece bedensel değil ruhsal olarak da desteğin, verdiğin bilgiler ve emeğin için çok teşekkürler Hilal!

Ebru Akbulut Üzüm 3 Şubat 2019

default image

Sihirli Değnek

Medyada, orada burada sürekli gördüğüm kısa sürede mucize zayıflama formüllerine hiç bir zaman inanmadım. Ancak bu farklıydı. Ne yediğinden ziyade hangisini yediğin önemliydi çünkü. Kalori değil doğallık önemliydi. Daha 30 yaşında bel fıtığı, topuk dikeni ve sürekli yukarı giden kiloma Dur dedik birlikte. 2 ayda 108 kilodan 93 kiloya indim ve tam 15 kilo vermiş oldum. Tam anlamıyla bir sihirli değnek. Teşekkürler...

Arif 30 yaş 6 Haziran 2017

default image

Gitmediğim doktor kalmamıştı

Hangi sıkıntımdan, hastalığımdan başlasam... öyle çoktular ki... yüksek tansiyon, yüksek tiroid, tip-2 diyabet, kalp ritmi bozukluğu, şişmanlık, kronik yorgunluk, sırtımda ve eklemlerimde hiç geçmeyen agrilar, agresif hallerim, depresyon... bir torba ilaç kullanıyordum. Üstelik henüz gencim ve küçük çocuklarım var, bu şekilde ne kadar hayatta kalabileceğim diye de korkuyordum .
Çok dua ettim düzeleyim diye ama ne yapacağımı da bilmiyordum. Gitmediğim diyetisyen, doktor kalmamıştı son beş yıldır. Zayıflayıp sonra tekrar kilo almak, benim kendime güvenimi de sıfırlamıştı artık. Bir çare arıyordum ama nerede aramam gerektiğini de bilmiyordum. Sevgili Hilal ile daha önce çalışmış olan bir arkadaşım önerdi onu bana. Ümidim yoktu yine ama görüşmeye gittim. Herşey o gün değişmeye başladı hayatımda .
İstemek, kalpten istemek lazımmış değişimi, iyileşmeyi. Ve Allah'a güvenmek...
Yani demem o ki, sen kendinle ilgili bir şey yapmak istiyorsan evren de senin için elinden geleni yapıyor. Samimi isen yardım akıyor.
Hilal ile altı ay çalıştık. Hayatımın en keyifli en güzel surelerinden biriydi. Aç kalmadan hem kilo verilip hem de hastalıkların iyileştiğini bilmezdim. Şimdi genç kız gibi oldum her yönden. Çok mutluyum. Ve ilaçsız bir hayatım var.
Binlerce sevgiler, şükranlar...

Ayşegül 45 yaş 6 Haziran 2017

default image

YAŞADIĞIMI HİSSEDİYORUM BEN

Kötü bir dönemden geçerken başlamak zorunda kaldığım Antidepresan'dan artık kurtulmak istiyordum.
Kendi adıma iyi günlere geçişi temmuz ayında Hilal in desteğiyle başladım çünkü 69 kilo olmuştum dikkatinizi çekerim 70 değil 69 ama 7 kilo gitti. İlacı da artık 72 saatte bir kullanıyorum. bir sonraki sürece son adım demek bu (kimse o kiloda olduğuma inanmıyor rakam hiç umrumda değil kaslarım olduğunu ciddi ciddi hissetmeye başladım dar gelen belimden fışkıran tabakaları (yağ demek istemiyorum sıkan pantalonumu bir gezide rahatsız ettiği için mağaza aratan sevgili pantalonumu eşofman gibi aşağıya indirerek çıkarıyorum.
Bunların hepsini geçtim

YAŞADIĞIMI HİSSEDİYORUM BEN,

nefes almak değil yaşamak, sağlıklı enerjik huzurlu nefes almak, kendin için doğru şeyler yaptığını görmek ve Bir kişinin daha benim gibi hissetmesini sağlamak

Seninle tanıştığım güne şükrediyorum; Hilal benim için yerin hep farklı olucak.

Seni SEVIYORUM İYİ Kİ VARSIN

Ela 42 yaş 6 Haziran 2017

default image

Kontrol artık bende

Kendimi çok daha iyi ve zinde hissediyorum. Tüm bunlar senin sayende. Bazen tüm bilgileri bilsek de Ego izin vermiyor uygulamaya. Fakat senin kontrolün sayende egoyu ben yönlendiriyorum. 4. Katta oturuyorum merdiveni çıkarken arada dinleniyordum, şimdi tek solukta çıkıyorum. Kabızlık gitti, normal karın şişliği nerdeyse hiç olmuyor. Tüm abur çubuklar hayatımdan çıktı ve migren atakları da azaldı. Evet bunlar senin sayende oldu. Çok şükür. Bir sürü pis şey yiyoruz. Sadece bigün diyerek ve birikim oluyor. Vücut mükemmel bir sistem. Ona saygılı davranmamız lazım. Ama reklamlar bizi ele geçirip abuk sabuk yememizi sağlıyor. İşte markete gidince, peçete ve benzeri reyonlara ona bakıyorum sadece. Kontrol artık bende.

Leyla, 47 yaş 6 Haziran 2017

default image

Tohumlar

Hilal'cim çok güzel farkındalıkla dolu dolu günler geçirdim senin enerjinle olmak gerçekten çok iyiydi ve iyi geldi çok
iyi ki varsın ❤
Senin desteğinle ve yaptığın öğrettiğin her şey benim kalbimde bir sürü tohumların ekilmesine vesile oldu ve şimdi bu tohumları beslemek ve büyütmek bana kaldı.
Kendi sorumluluğumu almayı ve sevgiyle ilerlemenin mümkün olduğunu bana gösterdiğin için teşekkürler, görüşmek üzere
Guruptaki arkadaşlarıma da sevgilerimi sunuyorum ❤

Samiye 48 yaş 6 Haziran 2017

default image

Ağzımın tadı değişti

Ben şanslı olanlardanım. İlk günden değişikliği görmeye başladım. 6 yıldır her gün mide ilacı kullanıyordum ilk günden bıraktım. Cildim 2. Gün değişti. Endişe bozukluğum çok aza indi. Başta zayıflama motivasyonum vardı. Motivasyonumun halâ bir kısmı tabi ki zayıflamak ama artık yediklerimin iyi geldiğini gördükçe hazır yiyeceklere ihtiyaç duymamaya başladım hatta ağız tadımın değiştiğini fark ettim. Paket yiyecek tattığımda yiyemedim. Her zaman sağlıklı yiyecekleri seviyordum ama diğerlerini karıştırmadığımdaki enerjimi keşfettim. Bu süreçte hayata dair zor zamanlarım da oldu ama "yeni bir ben" fikriyle ve hislerimle çok daha rahat başa çıkabildim sorunlarımla ve her geçen günkü değişimimle hem bunu yapabilme gücüne eriştiğim için hem de bedenimle daha barışık olabildiğim için çok daha güzel hissediyorum. Hayatta yapmak istediklerimde, tercih yapabilmekte ve niyet koyabilmekte daha kararlıyım. Kendimle gurur duyuyorum, çevrem de benimle gurur duyuyor. Ve bunları duymak kendimi yeni bir noktaya taşıdığım fikrini sağlamlaştırıyor. 😉

Funda S. 32 yaş 6 Haziran 2017

default image

Komutan

Hilal le yani Komutan la çalışmak bir ayrıcalık diye düşünüyorum. Kalbi ile işini yapan bu Komutan; size bedeninizi koruyan, geliştiren, besleyen ve mutlu eden bir Asker olmayı öğretiyor. Yer elması, karalahana, kuşkonmaz ve tatlı patates ile merhabalaşıp bir yandan sıkılaşıp incelirken somonla haşır neşir tutarak cildiniz ve gözleriniz de parlıyor. Etraftan iltifatlar yağarken o sizi şımartmadan merkezinizde tutar ve hakkınız olan bedene kavuşturmadan bırakmak istemez. Sporu her sabah başınıza kakar, ilk başta "bu ne yaaa başıma dert mi aldım" sabah sporuyla çok daha mutlu ve açık zihinli olduğunuzu fark edersiniz. Zaten Hilal sizi tıka basa beslediği için karnınız toktur, üşümezsiniz ve ilginç bir şekilde bunalımdan da çıkar bu defa kendinize sahip çıkarsınız. Çünkücüm yaptığı ilham dolu haftalık eğlenceli tarif ve yiyeceklerin kimyasal bileşimi sizi tok ve zinde tutmanın yanısıra mutlu da kılar. Eh en başta gıcık olacaksınız, belki hep gıcık olacaksınız sizi size hatırlattığı için?ama sonra Boğaz Köprüsü'nü geçerken birden kendinizi çok mutlu hissettiğinizde Hilal i arayacak ve teşekkür edeceksiniz. Sonra yine kavga edeceksiniz Sonra yine teşekkür edeceksiniz Bu çok normal çünkü yıllarca ben sabah insanı değilim spor yapamam deyip direndiniz ve sütlü şekerli hamurlu yiyeceklerle mutlu olduğunuzu sandınız. Şimdi Geminin dümenine geç diyor Komutan ilk başta direneceksiniz tabi ki ama sonra kendinize karşı savaşan değil kendinizi koruyan Asker olacaksınız. Bu his inanılmaz güzel, ferahlatıcı ve güçlü ✌

Asena 39 yaş 6 Haziran 2017

default image

İlaçsız bir hayata başlıyorum

Senin muhteşem ve keyifli beslenme programın sayesinde, yıllardır ilaç kullanmak zorunda kaldığım İnsülin direncinden kurtuldum. Artık ilaçsız bir hayat yaşıyorum sayende Ayrıca belirteyim bana sağlıklı beslenme ile açtığın bu pencereden baktığımda çok güzel şeyler görüyor ve yaşıyorum. Ve sana da bayılıyorum Hilalcim . Şükran'larımı sunuyorum ❤

Olcay 41 yaş 6 Haziran 2017

default image

Gözümüzü açtın

Sevgili Hilal ve arkadaşlarım , ben 66.4 kiloyum 69.7 başladım. çok güzel bir tecrübe oldu benim açımdan. bu beslenme şeklimizden önce reflü teşhisi konmuştu ama bu zaman zarfında midemle ilgili hiç bir
sıkıntı yaşamadım kendimi gayet iyi hissediyorum. Evimizde de yediklerimize artık özen gösteriyoruz sürekli tükettiğimiz faydasız şeyleri lezzetten pek de ödün vermeden sağlıklı şeylerle değiştirmek çok iyi geldi. Çok teşekkür ediyorum Hilal'cim gözümüzü açtın , hayatımıza değer kattın. Başta Özlem olmak üzere hepinize de çok teşekkür ederim. Bunu birlikte yapmak gerçekten güç verdi.

Tuğba 30 yaş 6 Haziran 2017

default image

Doğru hareket alanı

Hilalcim sana da ayrı tşkler .. konuşmuş olsak ta burada tekrar etmek istedim.. yüksek olan tırıs değerlerim çok düştü! Hem de iki ay gibi kısa bir sürede. beni bu yola soktuğun ve sağlığıma doğru hareket etmeme alan sağladığın için..

Esra 57 yaş 6 Haziran 2017

default image

Hilal’e çok teşekkür ederim

Bende bu vesile ile özellikle Hilal'e çok teşekkür ederim. Ozzy ile ara ara grubun seviyesini çok aşağı çekmemize rağmen bize dayandı ve yönetmeyi bildi. Ben 97 başladım şimdi ise 92 kiloyum. Çok kilo vermemiş olmama rağmen vücudum düzeldi en azından artık koca bir göbeğim yok. Bu beslenme bana çok fit etti hoşuma gidiyor. Biraz daha dikkat edersem eminim yaşam tarzımda değişecek ki istediğim de o. Bu arada itiraf ediyorum haftada 2 3 gün alkol alıyorum son 2 haftadır ama sporu arttırdım sabah yürüyüşlerine başladım. Devam edenlere esenlikler diliyorum. Bana dayandığınız için de diğer tüm katılımcılara ayrıca teşekkür ederim. Bir gün bir yerde karşılaşana kadar kendinize iyi bakin. Sevgilerle.

Murat 44 yaş 6 Haziran 2017

default image

selamlar & sevgiler

Bende herkese teşekkür ederim:)) bende 79.1 ile başladım şu anda buradaki garip tartıda 69-70 arasındayım. Ama verdiğimden daha fazla inceldim.. bende sürekli yürüyorum burada, gerçi arabamın olmamasının da bir etkisi var sanırım 🙂 belki bir zaman bir yerde yollarımız kesişir yine:)) sevgiler&selamlar herkese

Ozzy 42 yaş 6 Haziran 2017